Eğitim Ortamları

Fakültemizde, iki adet bilgisayar laboratuvarı, iki adet fizik laboratuvarı, iki adet kimya laboratuvarı ve bir adet üretim laboratuvarı olmak üzere toplam yedi adet laboratuvar bulunmaktadır.

 

Fizik ve Kimya Laboratuvarları:

Diğer mühendislik bölümleri ile birlikte ilk pratik derslerin yapıldığı laboratuvardır. Temel Fizik ve Kimya dersleri için mühendislik bölümlerinin kullanabileceği donanım alt yapısına sahiptir.

Fizik Laboratuvarları

Kimya Laboratuvarları

Bilgisayar Laboratuvarı:

Öğrencilerimizin ders, proje ve uygulama çalışmalarında kullanacağı optimizasyon, benzetim, kurumsal kaynak planlama, sistem analizi vb. konularına ait lisanslı yazılımların ve internet imkânının olduğu gelişmiş bilgisayarlar mevcuttur. Laboratuvarımızda eğitim amaçlı kullanılabilecek 60 adet masaüstü bilgisayarlar bulunmaktadır.

Bilgisayar Laboratuvarları

 

Üretim Laboratuvarı:

Öğrencilerimizin gerçek-zamanlı üretim süreçlerini ve çeşitli esnek üretim sistemlerini deneyimleyebileceği küçük ölçekli bir üretim hattı bulunmaktadır. Laboratuvarımızda bilgisayar entegreli CNC makineleri ve Torna, Freze ve Pres gibi üretim makineleri bulunmaktadır. Üretim Laboratuvarı, Endüstri Mühendisliği ve Makine Mühendisliği öğrencilerinin kullanımındadır.

 

Üretim Laboratuvarı

Sınıflar

Fakültemiz bünyesinde amfi ve derslik olarak iki farklı kapasiteli sınıflar bulunmaktadır. Derslikler 52 kişi, amfiler 95 ile 148 kişi arasında değişen kapasitelere sahiptir.

Sınıflar

 

Öğrenci Destek Hattı