Bölüm Başkanından

Sevgili Öğrenciler,

Samsun Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümüne hoş geldiniz.

2019 yılında kurulan bölümümüz, çağın ihtiyaçlarına uygun yeni nesil endüstri mühendisleri yetiştirme hedefi taşımasının yanı sıra yenilikçi araştırmalar ve sanayi odaklı proje ortaklıkları ile endüstri için yeni çözümler sunmayı hedeflemektedir.

Bölümümüz, “Endüstri Mühendisliği” ve “Yöneylem Araştırması” olmak üzere iki anabilim dalından oluşmakta olup bu anabilim dallarında alanında uzman 2 Profesör, 1 Doçent, 4 Dr. Öğretim Üyesi ve 3 Araştırma Görevlisi görev almaktadır. Genç ve dinamik kadrosuyla 2021 yılında öğrenci kabulüne başlayan bölümümüzde öğrencilerimizi üretim süreçlerinden insan faktörlerine, tedarik zinciri planlamasından hizmet sistemleri yönetimine kadar uzanan geniş bir alanda yetiştirerek iş hayatına hazırlamayı amaçlamaktayız.

%30 İngilizce destekli müfredatımız ile öğrencilerimizi kariyerlerine temel mühendislik ve alan dersleri ile hazırlarken laboratuvarlar, yaz stajları ve endüstriyel deneyim kazandıran bir dönemlik “İşletmede Mesleki Eğitim” ile öğrencilerimize teknik bilgilerini uygulama imkânı sağlıyoruz. Bu sayede etkin ve çok yönlü bir endüstri mühendisinin yetişmesi için güçlü bir temel oluşturmaktayız.

Samsun Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü olarak verimliliği ve süreçleri iyileştirmeyi hedeflemiş ulusal ve uluslararası tüm sektörlerde görev alabilecek endüstri mühendisleri yetiştirmek için hazırız.

Samsun Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümümüzü ziyaret edeceğinizi, bize katılacağınızı ve bizimle ortak olacağınızı umuyoruz.

Başarı dileklerimle,

Doç. Dr. Zeynep CEYLAN

Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı

Aday Öğrenci

Canlı Destek